Beslenme danışmanlığı

Bireysel Beslenme Danışmanlığı

Bireysel beslenme danışmalığının ilk görüşmesinde kişinin fizyolojik ihtiyaçları, beslenme durumu, tıbbi geçmişi, sosyal yaşantısı ve fiziksel aktivite durumu sorgulanarak detaylı bir değerlendirme yapılır. Son 6 ay içerisinde yaptırmış olduğu kan tahlilide yanında bulunmalıdır. Kilo ve boy ölçümü dışında vücut analizi de (yağ-kas-su kütlesi) yapılır.

Tüm sonuçlar doğrultusunda kişinin uygulayabileceği beslenme programı hazırlanır. Sonraki görüşmeler 2 haftada 1 olarak devam ettirilir.

Bireysel Beslenme Danışmanlığı Çeşitleri

Yetişkinlerde ve çocuklarda kilo alma-zayıflama
Gebelik-emziklik-menopoz döneminde beslenme
Bebek-çocuk beslenmesi
Ergenlik döneminde beslenme
Sporcu beslenmesi
Yaşlılık döneminde beslenme

Online Diyet

Online diyet yoğun iş temposu veya farklı şehir ve ülkelerde bulunmanız nedeniyle ofisimize gelemeyeceğiniz durumlarda size online olarak hizmet verebilmek için hazırlanmış beslenme programıdır. Online diyette telefon ve whatsapp görüşmeleri sağlayarak her an yanınızda oluyoruz.

İlk görüşmede beslenme durumunuzu ve fiziksel özelliklerinizi (kilo, vücut ölçüleri, vb.) öğrenmek adına belli sorular yönlendiriyoruz.

Bu sorular sonucunda edinilen bilgiler üzerine bireysel bir beslenme programı hazırlıyoruz.

Kilo takibini evinizdeki tartı ve mezura aracılığıyla yapıyoruz.

Online Beslenme Danışmanlığı Çeşitleri

Kilo alma-kilo verme
Gebelik ve doğum sonrası beslenme
Detoks programı

Psikodiyet

Kişilerin biyo-psiko-sosyal açıdan beden, beyin, ruh ve çevre etkileşimlerini inceleyen kilo yönetim programının adıdır. Burada açlık ve yeme alışkanlıklarını etkileyen patolojik bir faktör olup olmadığına bakılır. Daha sonra diyetisyen ve psikolog tarafından görüşmeler gerçekleştirilir. Diyetisyen sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırırken psikolog ise bunun istikrarlı bir şekilde devam etmesini sağlayabilir. Bu programın psikoloji kısmı kilo verme-kilo koruma-kilo alma konusundaki beslenme programınızı zedeleyen düşüncelerle çalışmakla başlar. Başarılı bir diyetin en temel özelliklerinden biri de kişinin düşüncelerini değiştirebilmesidir.

Diğer hizmetlerimiz