Rumeysa Özlü

Hakkında

2020 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden onur derecesiyle mezun olmuştur. Yine 2020 yılında başladığı uzmanlık eğitimine Dokuz Eylül Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda ‘Çocuklukta Onaylamayan Çevre ile Sosyal Kaygı Arasındaki İlişkide İçselleştirilmiş Utanç, Öz Şefkat ve Zıtlıktan Kaçınmanın Aracı Rolünün İncelenmesi’ konulu tez ile devam etmektedir.
Uzmanlık eğitimi Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) odaklıdır ve eğitimi sürecinde 1 yıl Bilişsel Davranışçı Terapi ve süpervizyonuyla danışan görmüştür. BDT eğitiminin yanı sıra Bağlamsal Bilimler ve Psikoterapiler Derneği’nden (Eğitim Koordinatörü- Doç. Dr. Fatih Yavuz) Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) eğitimini tamamlamıştır. Dr. Klinik Psikolog Taha Burak Toprak ve meslektaşlarının kurduğu İslam Düşüncesinde Psikoloji ve Psikoterapi Platformunda 2021 yılından beri ilgili okumalara ve çalışmalara devam etmektedir.

Eğitim

Lisans- Hacettepe Üniversitesi Psikoloji, 2016-2020.

Yüksek Lisans- Dokuz Eylül Üniversitesi Klinik Psikoloji, 2020-2023 (Tez aşamasında).

ACT (Kabul ve Kararlılık Terapisi) Temel Eğitimi, Doç. Dr. Fatih Yavuz, TÜRBAD, 2022.

Sorunlarımızı Çözelim Programı Uygulayıcı Eğitimi, Dr. Nagihan Sadıklar, Koç Üniversitesi (TEÇGE), 2022.

Doğu Türkistan Yetimhanesinde Bulunan Çocuklara Gönüllü Danışmanlık Projesi Kapsamında Eğitim, Türkiye Diyanet Vakfı, 2021.

Seminer ve Sertifikalar

Stres ve Kaygını Nasıl Yönetirsin?, Uzman Klinik Psikolog Beyhan Budak, 2018.

Engelli Çocuklarımızın Hayata Bakış Açısı, Psikolog-Akademisyen Hale Bacakoğlu, 2018.

Sosyal Psikoloji Üzerinde Madde ve Sigara Bağımlılığının Çocuk Gelişimine Etkileri ve Çocuk İstismarı, Uzman Klinik Psikolog Nurdan Beşen Büyükak, 2018.

Anne Ben Nasıl Doğdum?, Psikolog-Sosyolog-Yazar Serap Duygulu, 2018.